US Open: Polski debel żegna się z turniejem

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:46
31 sie 2019, 20:03

Iga Świątek i Magda Linette po porażce w II rundzie debla z Barborą Strycovą i Su-Wei Hsiech zakończyły swoją przygodę w wielkoszlemowym US Open.

Faworytem tego spotkania były rywalki polskich tenisistek, które są aktualnymi mistrzyniami Wimbledonu. W pierwszym secie Tajwanka wraz z Czeszką, które są w turnieju rozstawione z “2”. Polki rozpoczęły seta od stracenia własnego podania. W kolejnych gemach żadna z par nie potrafiła wygrać gema przy serwisie rywalek i set zakończył się zwycięstwem mistrzyń Wimbledonu 6:4.

Drugi set to trzy przełamania w pierwszych trzech setach i ponownie Świątek wraz z Linette przegrywały dwoma gemami. W ósmym gemie Polki po raz pierwszy zwyciężyły przy serwisie rywalek i wyrównały wynik spotkania. O wygranej zdecydował tiebreak w którym lepsza okazały się Tajwanka i Czeszka zwyciężając 7:4 i to one zagrają w kolejnej rundzie.

Linette/Świątek – Hsieh S-W/Strycova 4:6, 6:7 (4)