US Open: Rosolska była bardzo blisko wygrania wielkiego szlema!

8 wrz 2018, 21:20

To była ogromna szansa przed Alicją Rosolską na wygranie wielkiego szlema! Polka w parze z Chorwatem Nikolą Mekticiem przegrała w wielkim finale US Open z mikstem Bethanie Mattek-Sands/Jamie Murray 6:2, 3:6, 9:11.

Początek finału rozpoczął się sensacyjnie bowiem skazywani na szybką porażkę Polka i Chorwat wygrali pierwszego seta do dwóch, dwukrotnie przełamując rywali i przy okazji wygrywając wszystkie swoje podania.

Niestety, w drugiej osłonie to amerykańska para była górą. Do stanu 3:4 set układał się po myśli Rosolskiej i Mekticia. W ósmym gemie rywale przycisnęli i niestety przełamali polsko-chorwacki duet by po chwili pewnie wygrać swoje podanie i całego seta do trzech.

Decydująca odsłona również nie najlepiej rozpoczęła się dla Rosolskiej i Mekticia. Amerykanie szybko wyrobili sobie przewagę i prowadzili już 9:6 (w super tie-breaku gra się do 10, lub dwupunktowej przewagi jeśli będzie wynik 9:9). To jednak nie złamało “naszego” duetu, który walecznością zdołał doprowadzić do remisu. Niestety, dwie ostatnie akcje należały do Mattek-Sands i Jamiego Murraya, którzy zgarnęli pełną pulę.

US OPEN, FINAŁ MIKSTA:

Bethanie Mattek-Sands (USA) / Jamie Murray (Wielka Brytania) – Alicja Rosolska (Polska) / Nikola Mektić (Chorwacja) 2:6, 6:3, 11-9