US Open: Sensacja! Alicja Rosolska w finale wielkiego szlema!

6 wrz 2018, 00:59

Historia dzieje się na naszych oczach! Alicja Rosolska po raz pierwszy w karierze zagra w wielkim finale wielkiego szlema! Polka w parze z Chorwatem Nikolą Mekticiem awansowała do wielkiego finału US Open w rywalizacji mikstów! W 1/2 finału polsko-chorwacka para okazała się lepsza od Chinki Shuai Zhang i Australijczyka Johna Peersa wygrywając 2:6, 6:4, 10:7.

Przed spotkaniem faworytami byli rywale Rosolskiej i Mekticia i początek meczu tak też wyglądał. To Chinka i Australijczyk od samego początku mieli przewagę i udokumentowali to aż trzema przełamaniami, przy jednym Polki i Chorwata.

Drugi set to jednak zdecydowanie lepsza postawa “naszej” pary. Już w pierwszym gemie Rosolska i Mektić przełamali rywali co nijako ustawiło seta. Co prawda w czwartym gemie rywale doprowadzili do wyrównania, ale Polka i Chorwat jeszcze raz pokazali, że potrafią sobie radzić w trudnych momentach przełamując Zhank i Peersa przy stanie 3:3. Do końca obie pary wygrywały już swoje podania, ale to oznaczało super tie-break.

W nim od samego początku zdecydowanie lepsi byli Rosolska i Mektić, którzy prowadzili już nawet 8:3 i 9:5. W końcówce zrobiło się jeszcze nerwowo, bowiem Chinka i Australijczyk doprowadzili do stanu 9:7, a także mieli jeszcze jedno swoje podanie, które na szczęście na nic się stało!

W wielkim finale Rosolska i Mektić zmierzą się z wielkimi faworytami, parą Mattek-Sands/Jamie Murray, którzy nie bez problemów w 1/2 finału uporali się z McHale i Harrisonem.

US OPEN (USA), PÓŁFINAŁ MIKSTÓW:

Alicja Rosolska (Polska) / Nikola Mektić (Chorwacja) – Shuai Zhang (Chiny) / John Peers (Australia) 2:6, 6:4, 10-7