VNL 2023. Amerykanie nie dali żadnych szans Włochom. Finał z Polską jutro o 20:00

Aktualizacja: 23 lip 2023, 12:54
22 lip 2023, 23:15

W drugim półfinale siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja USA gładko poradziła sobie z kadrą Włoch i mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:19, 25:19, 25:19). Bardzo dobre spotkanie w drużynie zza oceanu rozegrali Matthew Anderson (17 punktów) oraz Thomas Jaeschke (16 punktów). Polacy w meczu finałowym będą mieli okazję zrewanżować się za porażkę z czerwca.

Polska – USA w finale VNL 2023

Przed rozpoczęciem drugiego z półfinałów faworytem wśród bukmacherów byli aktualnie mistrzowie świata i trzeba przyznać, że ich wejście w mecz było bardzo przyzwoite, ale Amerykanie po stracie trzech punktów pod rząd ruszyli do odrabiania strat i sami punktowali sześć razy z rzędu. W pierwszej partii prowadzenie zmieniało się jeszcze dwukrotnie, ale pod koniec otwierającego seta siatkarze USA zdominowali rywali i pewnie wyszli na jednosetowe prowadzenie.

Set numer dwa był od samego początku bardziej wyrównany, natomiast trwało to tylko przez pierwszych kilka minut. Podopieczni Johna Sperawa przy stanie 10:10 rozpoczęli pewny marsz po zwycięstwo w kolejnej partii. W trzecim secie Włosi w ogóle nie byli w stanie nawiązać rywalizacji z rywalami.

USA dzięki tej wygranej trzeci raz w historii zameldowali się w finale VNL. Cztery lata temu przegrali z Rosją, a rok temu lepsi okazali się Francuzi. Tym razem o złoto przyjdzie im się zmierzyć z biało-czerwonymi. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 20:00. Trzy godziny wcześniej rozpocznie się pojedynek o trzecie miejsce w turnieju.

Polska i USA ostatni raz spotykały się 24 czerwca, również w ramach VNL – wówczas Amerykanie wygrali 3:0. Dwa wcześniejsze pojedynki podczas mistrzostw świata w 2022 roku zakończyły się natomiast wygraną Polaków – 3:1 w fazie grupowej oraz 3:2 w ćwierćfinale.