Strona główna Kolarstwo Volta ao Algarve: Kwiatkowski najlepszy na królewskim etapie!

Volta ao Algarve: Kwiatkowski najlepszy na królewskim etapie!

0
Foto: skysports.com

Michał Kwiatkowski (Team Sky) wygrał drugi etap portugalskiego wyścigu Volta ao Algarve (kat. 2.HC). Polak “zaatakował” na ostatnim kilometrze podjazdu prowadzącego na metę i zyskał kilkanaście metrów przewagi, której rywali nie byli już w stanie zniwelować.

Drugiego dnia wyścigu kolarze mieli do pokonania 180 kilometrów po pagórkowatym terenie. Najtrudniejsza była jednak końcówka, gdyż znajdował się tam 15-kilometrowy podjazd.

Chwilę po starcie na czele uformowała się ucieczka, w skład której wchodziło siedmiu zawodników. Akcja ta zakończyła się dopiero na początku decydującego podjazdu. Wówczas wielu kolarzy starało się odjechać od głównej grupy, a najczęściej atakował Vasil Kiryienka (Team Sky). W peletonie z czołowe miejsca opuścili Łukasz Wiśniowski i Michał Gołaś (obaj Team Sky), którzy przez wiele kilometrów dyktowali tempo.

Na ostatnim kilometrze etapu, na czele była grupa około 20 kolarzy. Na długi finisz zdecydował się Michał Kwiatkowski i dzięki temu mógł cieszyć się z etapowego zwycięstwa.

Komentarze