Strona główna Kolarstwo Vuela a Espana: Znamy wyniki czwartkowego etapu!

Vuela a Espana: Znamy wyniki czwartkowego etapu!

0
fot. Tour of Hainan

Czwartek upłynął pod znakiem walki uciekinierów, którzy ponownie walczyli o etapowe zwycięstwo. Liderzy dojechali razem, a ich strata wyniosła nieco ponad trzy minuty.

Czas dzisiejszego zwycięzcy to trzy godziny, czterdzieści osiem minut i osiemnaście sekund. Tym osiągnięciem popisał się Philippe Gilbert. Belg z grupy Deceuninck-Quick-Step nie był specjalnym zagrożeniem gdyż po jedenastym etapie tracił do prowadzącego Roglica ponad pięćdziesiąt minut.

Czwartkowa rywalizacja toczyła się na trasie z Circuito de Navarra do Bilbao, której długość wyniosła 171,4 kilometra.

Gilbert, który okazał się najlepszym kolarzem dwunastego etapu, zdołał również zwyciężyć na ostatniej z czterech premii górskich zdobywając przy tym 3 pkt bonifikaty. Na pierwszych trzech 3 pkt za wygraną świętowali Sergio Luis Henao Montoya, Marco Marcato (obaj UAE Emirates) i Tsgabu Gebremaryam Gramy (Mitchelton-Scott).

Premię lotną usytuowaną na 158 kilometrze wygrał Austriak – Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe)

Chęcią rywalizacji wykazywał się Fran Ventoso z polskiej grupy CCC Team, który mimo zabrania się w odjazd ukończył etap na 48. miejscu.

Liderzy z Rafałem Majką stracili do triumfatora trzy minuty i dwie sekundy. Polak z grupy Bora zajął 26. pozycję.

W klasyfikacji zespołowej etapu kolarze CCC Team zajęli 20. miejsce.

Liderem klasyfikacji łącznej pozostaje Primoz Roglić, którego rezultat wynosi obecnie czterdzieści cztery godziny, pięćdziesiąt dwie minuty i osiem sekund.

  http://credit-n.ru/offers-zaim/moneza-online-zaym.html

Komentarze