Strona główna Kolarstwo Vuelta a Espana: Bennett nalepszy na etapie, Sajnok najlepszym z Polaków

Vuelta a Espana: Bennett nalepszy na etapie, Sajnok najlepszym z Polaków

0
Foto: uci.ch

Sam Bennet z Irlandii okazał się najlepszym na 3. etapie Vuelta Espana. Zawodnik z grupy Bora-Hansgrohe uzyskał cztery godziny, dwadzieścia pięć minut i dwie sekundy. Długość trasy wyniosła 188 kilometrów. 

Wartym odnotowania jest wysoka pozycja kolarza CCC Team. Na 9. miejscu linię mety przekroczył Polak – Szymon Sajnok.

Dzisiejszy etap oferował nam premię lotną na 167 kilometrze. Po zwycięstwo i bonifikatę sekundową sięgnął Kolumbijczyk – Sergio Andres Higuita Garcia (EF EDUCATION FIRST).

Podczas rywalizacji kolarze ścigali się na dwóch premiach górskich. Po 3 pkt dwukrotnie sięgał liderujący w tej klasyfikacji, Hiszpan – Angel Madrazo Ruiz (Burgos BH).

Tym samym dorobek hiszpańskiego kolarza wzrósł do 14 pkt. Drugi w tym rozstawieniu ma ich tylko 5.

W klasyfikacji łącznej wciąż liderem jest Nicolas Roche. Rodak dzisiejszego zwycięzcy prowadzi z czasem dziewięciu godzin, pięćdziesięciu jeden minut i czternastu sekund. Najlepszym z Polaków jest Rafał Majka, który zajmuje 10 pozycję. Jego strata wynosi czterdzieści sześć sekund.

Tuż za Majką sklasyfikowany jest Victor de la Parte. Hiszpan z polskiej grupy CCC traci do Irlandczyka czterdzieści osiem sekund.

Poniedziałkowy etap ukończyli wszyscy polscy sportowcy. Oprócz Sajnoka byli to Majka (89. miejsce), Marczyński (99. miejsce), Bernas (157. miejsce) i Poljański (161. miejsce).

Dzisiejszy etap zdecydowanie lepiej ułożył się dla kolarzy CCC, którzy drużynowo zajęli 2. pozycję. W klasyfikacji łącznej wciąż są na 21. lokacie.

Komentarze