Vuelta a Espana: Polski sukces na koniec. Sajnok na podium

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:59
15 wrz 2019, 20:17

Fabio Jakobsen wygrał ostatni etap tegorocznej edycji Vuelty a Espana. Na mecie usytuowanej w Madrycie jego czas wyniósł dwie godziny, czterdzieści osiem minut i dwadzieścia sekund.

Niedzielny etap liczył tylko 106,6 kilometra i podobnie jak to bywa na innych wielkich tourach, nikt nie miał zamiaru walczyć o poprawienie swoich lokat w klasyfikacji generalnej. Lider wyścigu świętował swój sukces jeszcze na trasie pijąc z najlepszymi 73. edycji Vuelty piwo.

Ostatecznie peleton pozwolił odjechać kilkudziesięciu kolarzom, lecz ciężko nazwać to ucieczką. W pierwszej grupie dojechali m.in. Majka czy Quintana, zaś około 20 sekund później linię mety przekroczyła grupa z jadącym w czerwonej koszulce Primozem Roglicem.

Ostatecznie po triumf sięga zawodnik ścigający się w barwach Deceuninck-Quick-Step, zaś na umownym podium znajdują się Sam Bennett (Bora-hansgrohe) i Polak – Szymon Sajnok (CCC Team).

Wysoka pozycja biało-czerwonego, który kilkukrotnie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce na początkowej fazie tegorocznej edycji hiszpańskiego wyścigu, nie może dziwić, gdyż już wczoraj w rozmowie ze stacją Eurosport zapowiadał gaz w finałowej rywalizacji.

Zachowałem jeszcze trochę sił. Chciałbym postawić kropkę nad “i” w Madrycie i zakończyć ten wyścig z przytupem – mówił kolarz polskiego zespołu.

Aktywnym na ostatnim etapie był Rafał Majka, który w pożegnalnej rywalizacji zajął 24. miejsce.

Primoz Roglić minął linię mety na 75. miejscu, co i tak pozwoliło wygrać cały wyścig. W łącznej klasyfikacji jego czas wyniósł osiemdziesiąt trzy godziny, siedem minut i trzydzieści jeden sekund. Na podium uplasowali się także Alejandro Valverde (Movistar) i Tadej Pogacar (UAE Emirates).