niedziela, 26 czerwca, 2022

Walka Mayweather – Moore jednak się odbędzie. Znamy nową datę

Gala z pokazowymi walkami Floyda Mayweathera i Andersona Silvy miała pierwotnie odbyć się 14 maja. W ostatniej chwili odwołano ją z powodu śmierci prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wydarzenie dojdzie jednak do skutku już w najbliższą sobotę. 

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Floyd Mayweahter (50-0, 27 KO) zmierzy się z Donem Moore’em (18-0-1, 12 KO) na szycie mierzącego 321 metrów hotelu Burdż al-Arab w Dubaju. Pokazowa walka miała pierwotnie odbyć się 14 maja. Z powodu śmierci Khalifa bin Zayeda Al Nahyana wydarzenie zostało jednak odwołane, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ogłoszono żałobę.

Nie tylko Mayweather. Na gali również legenda UFC

Pojedynek dojdzie jednak do skutku już w najbliższą sobotę (21 maja). Na nietypowej gali oprócz wspomnianych bokserów pojawi się również legendarny Anderson Silva (34-8-1, 23 KO). Brazylijski zawodnik MMA w latach 2006-2013 występował w federacji UFC. Był wówczas uznawany za jednego najlepszych wojowników bez podziału na kategorie wagowe.

Teraz Anderson Silva spróbuje swoich sił w boksie. Dla 47-letniego Brazylijczyka będzie to już piąta walka w tej dyscyplinie sportowej. Na ringu udało mu się niespodziewanie pokonać m.in. Julio Chaveza Juniora. Anderson Silva wypunktował Meksykanina w czerwcu 2021 roku. Teraz jego przeciwnikiem będzie Bruno Machado.

Adam Kownacki w wielkim pojedynku? Możliwe, że zawalczy z Chisorą

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA