Walka Usyk – Dubois we Wrocławiu? Stawką trzy pasy mistrzowskie

26 maj 2023, 08:16

Polska może w ciągu jednego roku gościć dwie wielkie gale bokserskie. Promotor Ołeksandra Usyka (20-0, 13 KO), Aleksander Krasjuk, poinformował bowiem, że wygrał przetarg na organizację pojedynku z Danielem Dubois (19-1, 18 KO). Walka, której stawką będą pasy mistrzowskie WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, może odbyć się 12 sierpnia we Wrocławiu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Na pojedynek mistrzowski wagi ciężkiej czekamy od 2011 roku

Pod koniec kwietnia w Rzeszowie odbędzie się gala Knockout Boxing Night 27. Podczas wydarzenia kibice mogli zobaczyć dwa starcia o pasy mistrzowskie z udziałem Michała Cieślaka oraz Łukasza Różańskiego. Teraz jest ogromna szansa na to, że nasz kraj będzie gospodarzem walki Ołeksandr Usyk – Daniel Dubois.

W czwartek reprezentujący interesy ukraińskiego pięściarza promotor Aleksander Krasjuk ogłosił, że jego strona wygrała przetarg na zorganizowanie pojedynku mistrzowskiego. Obóz Usyka zaproponował 8 milionów dolarów, a strona Dubois 5,6 miliona dolarów. To oznacza, że nasi wschodni sąsiedzi będą mogli wybrać miejsce pojedynku.

Krasjuk od razu poinformował, że jego celem jest zorganizowanie walki we Wrocławiu. Pojedynek, którego stawką będą pasy mistrzowskie WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, miałby odbyć się 12 sierpnia. Byłaby to druga walka o tytuł czempiona w kategorii królewskiej, który ugościłaby Polska.

We wrześniu 2011 roku, również w stolicy Dolnego Śląska, Tomasz Adamek przegrał przez nokaut z ówczesnym czempionem – Witalijem Kliczką. Wiele wskazuje na to, że wrocławska publiczność ponownie będzie miała okazję zobaczyć pojedynek najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej.

Przypomnijmy, że Usyk na zawodowym ringu stoczył 20 walk. Wszystkie pojedynki wygrał, a aż 13 zakończył przez nokaut. Mistrzowskie pasy wagi ciężkiej zdobył 25 września 2021 roku, pokonując Anthony’ego Joshuę. Z kolei Daniel Dubois na zawodowym ringu stoczył 19 walk. Wygrał aż 18 razy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Błachowicz kontra Pereira na UFC 291. Polak wraca do oktagonu

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA