Ważne wieści dla Igi Świątek. Obrończyni tytułu już odpadła z WTA w Tokio

27 wrz 2023, 09:49

Turniej WTA 500 w Tokio jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a z imprezą już pożegnała się obrończyni tytułu Ludmiła Samsonowa. W środowy poranek Rosjanka przegrała ze swoją rodaczką Jekateriną Aleksandrową 2:6, 4:6.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek może mieć łatwiejszą drogę do finału w Tokio

Iga Świątek turniej WTA 500 w Tokio rozpocznie do drugiej rundy. Swój pierwszy mecz Polka rozegra w środę (27 września), a po drugiej stronie kortu stanie kwalifikanta Maia Hontama. Jeszcze przed rozpoczęciem tego starcia naszej zawodniczka ubyła jednak rywalka do mistrzowskiego tytułu.

W starciu drugiej rundy porażkę poniosła Ludmiła Samsonowa, która wygrał przed rokiem japoński turniej. Rosjanka przegrała ze swoją rodaczką Jekateriną Aleksandrową. Dla pokonanej tenisistki był to pierwszy mecz po kilkutygodniowej przerwie, jaką 24-latka zrobiła sobie po zmaganiach US Open 2023.

Tym samym Aleksandrowa awansowała do ćwierćfinału WTA 500 w Tokio. Tam zmierzy się z lepszą z pary Linda Noskova – Anastazja Pawluczenkowa. Z perspektywy Igi Świątek jest to ważna informacja, gdyż to właśnie z kimś z wymienionej trójki może zmierzyć się Polka w półfinale. Najpierw wiceliderka rankingu WTA sama musi wygrać jeszcze dwa spotkania.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mogło być gorzej. Wiemy, o której godzinie Iga Świątek zagra w Tokio

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA