Wiadomo, kiedy Różański powalczy o tytuł! Znamy termin walki o pas WBC

19 lut 2023, 15:34

Po długim czasie oczekiwania w końcu wiadomo, kiedy i gdzie Łukasz Różański stoczy walkę z Alenem Babiciem o zwakowany pas mistrza świata federacji WBC w wadze bridger. Dla polskiego pięściarza to dobra informacja, bowiem pojedynek odbędzie się przed jego publicznością.

Kilkanaście dni temu okazało się, że przetarg na organizację walki pomiędzy Łukaszem Różańskim i Alenem Babiciem wygrała grupa KnockOut Promotions. Wówczas nie były jeszcze znane wszystkie szczegóły, ale teraz już wiadomo, kiedy i gdzie dojdzie do tego pojedynku.

Znany termin walki Różańskiego z Babiciem

Jak przekazał Andrzej Wasilewski na Twitterze, walka odbędzie się w rodzinnym mieście Różańskiego, Rzeszowie podczas gali w dniu 22 kwietnia. Pomimo dobrze znanego terenu, Różański z pewnością nie będzie miał łatwego zadania.

Alen Babić jest jak dotąd niepokonany na zawodowych ringach. 32-letni Chorwat dotychczas stoczył 11 walk i wszystkie wygrał. Po raz ostatni w ringu pokazał się w maju 2022 roku podczas gali w Londynie, kiedy to pokonał na punkty Adama Balskiego. Różański również nie zaznał jeszcze smaku porażki – w 14 walkach odniósł 14 zwycięstw, z czego 13 przed czasem.

Różański wraca po dwóch latach

Początkowo wydawało się, że Łukasz Różański powalczy o tytuł zawodowego mistrza świata federacji WBC z Oscarem Rivasem. Kolumbijczyk doznał jednak kontuzji, dlatego pas został zwakowany. Polak pozostał pretendentem, a na jego rywala ostatecznie wybrano Babicia.

Dla Różańskiego będzie to powrót do ringu po niemal dwóch latach. Ostatni raz walczył 30 maja 2021 roku, kiedy to w Rzeszowie pokonał Artura Szpilkę po nokaucie już w pierwszej rundzie.

Wspaniały dzień polskiego snowboardu! Kwiatkowski i Król z medalami MŚ

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA