Wspaniały dzień polskiego snowboardu! Kwiatkowski i Król z medalami MŚ

lut 19 2023, 14:46

Oskar Kwiatkowski sięgnął po złoto, a Aleksandra Król po brąz w slalomie gigancie równoległym podczas MŚ w Bakuriani. To pierwsze w historii naszego kraju medale w tej konkurencji w ramach rywalizacji w snowboardzie alpejskim.

Niedziela była niezwykle udanym, a jednocześnie historycznym dniem w kontekście polskiego snowboardu. Podczas tegorocznych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani reprezentanci Polski sięgnęli po pierwsze dla naszego kraju medale w snowboardzie alpejskim.

Król i Kwiatkowski z medalami

W decydującej o brązowym medalu rywalizacji Aleksandra Król walczyła z Włoszką Lucią Dalmasso. Polka skrzętnie wykorzystała popełnione błędy przez rywalkę i wypracowała sobie przewagę na trasie, której nie oddała do samego końca. Tym samym wywalczyła pierwszy medal dla Polski na MŚ w snowboardzie alpejskim.

Kilka minut później do walki o złoty medal w rywalizacji mężczyzn stanął Oskar Kwiatkowski, który w półfinale wygrał z Benjaminem Karlem. W finale z kolei walczył ze Szwajcarem Dario Caviezelem i po niezwykle wyrównanym zjeździe wygrał z nim, przekraczając linię mety szybciej o zaledwie 0,26 s.

Slalom gigant równoległy na MŚ 2023 kobiet – wyniki

1. Tsubaki Miki (Japonia): 1:21.62
2. Daniela Ulbing (Austria): 1:21.54
3. Aleksandra Król (Polska): 1:22.11
4. Lucia Dalmasso (Włochy): 1:22.44

Slalom gigant równoległy na MŚ 2023 mężczyzn – wyniki

1. Oskar Kwiatkowski (Polska): 1:15.61
2. Dario Caviezel (Szwajcaria): 1:15.81
3. Alexander Payer (Austria): 1:16.58
4. Benjamin Karl (Austria): 1:16.35

W przeszłości po medale mistrzostw świata w snowboardzie sięgała również Paulina Ligocka. Zdobyła dwa brązowe medale podczas MŚ w 2007 roku w Arosie i dwa lata później w koreańskim Gangwon. Dokonała tego jednak w konkurencji half-pipe.

PZN ogłosił kadrę na MŚ w Planicy. Poznaliśmy kadrę skoczków

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA