wtorek, 28 czerwca, 2022

Media są zgodne. Wiadomo, kto przejmie polskich skoczków

Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia, kto zostanie nowym opiekun polskich skoczków narciarskich. Dziennikarz Piotr Majchrzak z portalu „Sport.pl” jest jednak przekonany, że szkoleniowcem Kadry Narodowej A wybrany został Austriak Thomas Thurnbichler.

lvbet bonus

We wtorek 29 marca miało miejsce zebranie prezydium zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Podczas rozmów omówione zostały zmiany w naszych rodzimych skokach narciarskich. Dowiedzieliśmy się m.in. o przywróceniu podziału na Kadrę Narodową A, B oraz Młodzieżową. Poinformowano również o nieprzedłużeniu umów z całym sztabem szkoleniowym, który dotychczas pracował z polskimi skoczkami.

Szaleństwo w Polskim Związku Narciarskim. Zwolniono wszystkich trenerów

Polski Związek Narciarski nie podzielił się jednak z mediami informacją, kto zastąpi odchodzących trenerów. Dziennikarz Piotr Majchrzak jest jednak przekonany, że na stanowisko Michala Doleżala desygnowany zostanie Thomas Thurnbichler. Umowa z Austriakiem ma obowiązywać przez cztery sezony. Oficjalnie nowy trener powinien zostać zaprezentowany mediom w ciągu kilku najbliższych dni.

Potencjalnym współpracownikiem Austriaka będzie Mathias Hafele. Starsi fani skoków narciarskich powinni kojarzyć go przede wszystkim z sensacyjnego stanięcia na podium w 2002 roku podczas Pucharu Świata w Engelbergu. Drugim członkiem nowego sztabu szkoleniowego ma natomiast zostać niemiecki skoczek Marc Noelke.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA