Strona główna Siatkówka PlusLiga Wicemistrz Polski dołącza do Jastrzębskiego Węgla!

Wicemistrz Polski dołącza do Jastrzębskiego Węgla!

0

Kanadyjski środkowy, Graham Vigrass, po zdobyciu ze stołeczną drużyną tytułu Wicemistrza Polski, przenosi się do Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik podpisał z klubem dwuletni kontrakt. 

– Zdecydowałem się na wybór oferty Jastrzębskiego Węgla, ponieważ ten klub ma świetną historię, dużo znaczy w PlusLidze, a drużyna do której dołączę będzie silna. Mamy w składzie zawodników, którzy razem są w stanie osiągnąć sukces w przyszłym sezonie – mówi Vigrass.

– Środek bloku to formacja, która w naszym Klubie została mocno przebudowana w porównaniu z poprzednim sezonem. Cieszę, że Graham Vigrass będzie jednym z tych, którzy teraz będą stanowić o jej sile. Jest to zawodnik doświadczony, ograny zarówno w PlusLidze, jak na arenie międzynarodowej, w najważniejszych rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych. Mocno wierzymy w jego potencjał i możliwości – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Zadowolenia z transferu nie ukrywa również sam trener Pomarańczowych, Roberto Santilli.

– Graham ma wszystko, by podnieść jakość na pozycji środkowego w naszej drużynie. Ma spore doświadczenie i imponuje, jeśli chodzi o siatkarskie umiejętności środkowego. Ma wszystko – serwis, blok oraz atak. W mojej opinii jest to jeden z najlepszych środkowych w polskiej lidze. Dlatego nie ukrywam swojej radości z faktu, że będziemy mieć w drużynie tak wysokiej klasy środkowego. Jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele, potrzeba nam graczy na najwyższym poziomie. A on całkowicie odpowiada tego rodzaju oczekiwaniom. Ponadto, uważam, że jest dobrze zmotywowany do gry u nas. Graham lubi Polskę, dobrze się tutaj czuje i realizuje się w tym, co robi. Jestem pewny, że będzie dla nas absolutnie wartościowym zawodnikiem – mówi szkoleniowiec.

Siatkarz swoją karierę zaczynał w rodzinnym Calgary. Pierwszym europejskim klubem, w którym występował, był francuski Arago de Sete. Następnie wraz z tunezyjskim Etiole Sportive du Sahel zdobył Puchar Tunezji i wicemistrzostwo kraju. Z Tunezji trafił do tureckiej drużyny Arkas Spor Izmir, a następnie przeniósł się do Berlina. W klubie recycling Volleys spędził dwa sezony, podczas których dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrzowski oraz dotarł do Final Four Ligi Mistrzów. Ostatni sezon spędził w ONICO Warszawa, a kolejne dwa lata Vigrass będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla.

 

 

Źródło: inf. prasowa Jastrzębskiego Węgla/ opracowanie własne

Komentarze