Wielki gest Igi Świątek. Chodzi o Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 paź 2022, 11:31

Iga Świątek cały czas udowadnia, że jest nie tylko wybitną tenisistką, ale również osobą niezwykle wrażliwą na problemy innych ludzi. Pierwsza rakieta przyznała, że całą nagrodę, którą otrzymała za dojście do finału turnieju WTA w Ostrawie, przekaże na organizacje non profit w Polsce. Ma to związek z obchodzonym 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek przekaże organizacjom prawie 250 tysięcy złotych

Barbora Krejcikova zaprezentowała się znakomicie w finale turnieju w Ostrawie. Czeszka pokonała w liderkę światowego rankingu Igę Świątek 5:7, 7:6(4), 6:3. Pomimo porażki w AGEL Open Polka może być dumna ze swojej postawy. Biało-czerwona tenisistka przez cały turniej prezentowała się znakomicie i dała kibicom wiele powodów do radości.

Polka zaimponowała również poza kortem. Podczas dekoracji wieńczonej zmagania w Ostrawie Iga Świątek zapowiedziała, że całą nagrodę, którą otrzyma, przekaże na organizacje non profit działające w naszym kraju. Ma to związek z obchodzonym 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego.

–  Jutro jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Całe “prize money” z tego turnieju – które byłoby większe, gdybym wygrała – przekażę na organizację non profit w Polsce. Mam nadzieję, że to coś zmieni – powiedziała Iga Świątek.

Ogromnie się cieszę, że jestem w takiej sytuacji, że mogę pomagać. W zeszłym roku zrobiłam podobną rzecz. Zdrowie psychiczne jest ważne. Myślę, że niektórzy naprawdę nie mają podstawowego wsparcia, z którego mogą skorzystać – dodała Polka w rozmowie z “Canal+ Sport”.

Za dotarcie do finału Iga Świątek zgarnęła ponad 58 tysiące dolarów (ok. 243 tysiące złotych). Tenisistka całą kwotę przekaże na polskie organizacje zajmujące się pomocy osobom, które mają problemy ze swoim zdrowiem psychicznym.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Była rosyjska tenisistka gorzko o Świątek. „Nie jest najlepsza”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA