Wielki hit potwierdzony! Fury zmierzy się z Usykiem

wrz 29 2023, 19:23

Na taki pojedynek bokserski czekał cały świat. Tyson Fury za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosił, że zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem. Podpisane zostały już wszystki wiążące umowy, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie dojdzie do tej walki.

Usyk zmierzy się z Furym

Pod koniec sierpnia we Wrocławiu doszło do starcia Ołeksandra Usyka z Danielem Duboisem. Po 9-rundowej walce lepszy był Ukrainiec, który dzięki temu został mistrzem wagi ciężkiej w federacjach WBO, IBF, WBA oraz IBO. W trakcie walki doszło jednak do sporej kontrowersji, wskutek której Brytyjczyk i jego sztab domagali się rewanżu.

Jak się okazuje, dojdzie do kolejnego ukraińsko-brytyjskiego starcia, ale w nieco innych składzie. Cały bokserski świat czekał na walkę Usyka z Tysonem Fury’m i po długim czasie wątpliwości ostatecznie potwierdzono, że taki hitowy pojedynek dojdzie do skutku.

Nieznana data walki Usyka i Fury’ego

Istoty temu starciu dodaje fakt, że jego wagą będzie pas mistrzowski wszystkich czterech najważniejszych federacji (WBC, WBA, WBO i IBF). Jeszcze jakiś czas temu Brytyjczyk przekonywał, że jego zdaniem taka walka nie ma najmniejszego sensu.

Nie chcę walczyć z Usykiem. To mały ukraiński wazeliniarz. To wszystko, czym dla mnie jest. Nie interesuje mnie jednoczenie dywizji. To nic dla mnie nie znaczy – mówił w rozmowie z “Daily Mail”.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Fury ostatecznie zmienił zdanie. Póki co nie jest jednak znany termin ich walki. Mówi się, że może do niej dojść 23 grudnia, ale innym możliwym terminem jest styczeń przyszłego roku. Pewne jednak jest to, że obaj staną naprzeciw siebie w Arabii Saudyjskiej.

Liga Mistrzów EHF. Wisła Płock z trzecią porażką z rzędu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA