Wielki mecz reprezentacji Polski. Japonia pokonana w Lidze Narodów

9 lip 2023, 15:02

Z doskonałej strony pokazali się polscy siatkarze w trzecim turnieju Ligi Narodów 2023. Podczas zawodów rozgrywanych na Filipinach zawodnicy prowadzeni przez Nikolę Grbicia wygrali wszystkie cztery spotkania. Na sam koniec nasi reprezentanci pokonali Japonię 3:0 (25:17, 25:19, 25:18).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów 2023. Dziesiąte zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Polski rozpoczęła trzeci turniej Ligi Narodów od wygranej ze Słowenią. Następnie podopieczni Nikoli Grbicia pewnie pokonali Brazylię. W drugim meczu naszym siatkarzom potrzebne były tylko cztery sety. Jeszcze lepiej wyglądali Biało-Czerwoni podczas meczu z Kanadą, który wygrali 3:0. Po raz pierwszy w tegorocznej Ligi Narodów nie stracili nawet jednego seta.

W niedzielę Polacy rozegrali ostatni mecz w VNL 2023. Na sam koniec zmagań na Filipinach nasi siatkarze zmierzyli się z liderami tabeli. Japończycy dotychczas wygrali aż dziesięć spotkań i ponieśli tylko jedną porażkę. W starciu z naszymi siatkarzami reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni nie mieli jednak żadnych szans.

Japończycy tylko na początku pierwszego seta byli zagrożeniem dla Biało-Czerwonych. Potem tempo meczu dyktowali już zawodnicy Grabicia. Pierwszą partię wygrali 25:17, drugą 25:19, natomiast trzecią 25:18. Gracze Philippa Blaina z parkietu zeszli więc pokonani i nie zdołali ugrać nawet jednego seta.

Dzięki wygranej Polacy awansowali w na drugie miejsce tabeli Ligi Narodów Japończycy, pomimo dwóch porażek na koniec turnieju, utrzymali pozycję lidera. Zarówno jedną, jak i drugą drużynę zobaczymy niedługo w Gdański. To bowiem nasz kraj będzie gościł fazę finałową tego turnieju.