Wielki powrót Kubackiego. Kadra skoczków na Igrzyska Europejskie

Aktualizacja: 1 cze 2023, 00:41
31 maj 2023, 18:07

Poznaliśmy już kadry kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Wśród powołanych przez Polski Związek Narciarski znaleźli się najlepsi biało-czerwoni zawodnicy, w tym m.in. Kamil Stoch, Piotr Żyła czy Dawid Kubacki. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Igrzyska Europejskie. Znamy kadrę na zawody w Zakopanem

Igrzyska Europejskie, organizowane w województwie małopolskim, rozpoczną się oficjalnie 23 czerwca. Weźmie w nich udział aż 48 reprezentacji narodowych, które rywalizować będą w 29 dyscyplinach. Na liście konkurencji, w których zobaczymy najlepszych sportowców ze Starego Kontynentu, nie zabrakło również skoków narciarskich. Zawody odbędą się na Średniej i Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

W środę Polski Związek Narciarski ogłosił skład kadrę, która będą reprezentować nasz kraj. Jeśli chodzi o drużynę kobiet, w zawodach udział weźmie pięć zawodniczek. Wyróżnione zostały: Nicole KonderlaAnna TwardoszPaulina CieślarWiktoria Przybyła oraz Pola Bełtowska.

Z kolei w drużynie mężczyzn zobaczymy Kamila Stocha, Piotr Żyłę, Dawida Kubackiego, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła oraz Kacpra Juroszka. Warto podkreślić, że w polskim zespole planowana jest wymiana zawodników pomiędzy konkursami. Turniej na skoczni normalnej, po którym mogą nastąpić zmiany, zaplanowany jest na 28 czerwca.

Warto podkreślić, że większość reprezentacji narodowych wyśle do Polski swoje najsilniejsze składy. Jako przykład można podać tu Norwegów, którzy już zapowiedzieli, że w Zakopanem pojawią się m.in. Halvor Egner Granerud czy Johann Andre Forfang.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stoch po trudnych chwilach Kubackich: Przewartościowałem swoje życie

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA