Wielki powrót Nadala. Hiszpan ogłosił, kiedy pojawi się na korcie

1 gru 2023, 14:43

Niespełna rok – tyle czasu Rafael Nadal będzie się znajdował poza profesjonalnym uprawianiem tenisa. Wybitny Hiszpan ogłosił dziś, że po poradzeniu sobie z problemami z biodrem, wróci do gry podczas turnieju w Brisbane, który rozpocznie się 31 grudnia.Długa pauza Rafaela Nadala

W styczniu tego roku Rafael Nadal odpadł w drugiej rundzie Australian Open i od tamtego czasu nie pojawiał się na zawodowych kortach. Hiszpan przez kolejne miesiące pauzował wskutek problemów z biodrem. Musiał przejść zabieg artroskopii, co wykluczyło go z udziału w wielu turniejach.

W ostatnich tygodniach w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać nagrania, na których było widać Hiszpana w treningu. Zapowiadano, że niebawem Nadal może wrócić do gry, jednak nie było jasne, kiedy to dokładnie nastąpi. Dziś sam 37-latek zdradził szczegóły.

Nadal zagra w Brisbane

Choć wcześniej Nadal zapowiadał, że powinien być gotowy do gry w Australian Open (14-28 stycznia), zagra jednak wcześniej. Przystąpi do rywalizacji w turnieju w Brisbane, który rozpocznie się 31 grudnia i potrwa do 7 stycznia.

Po roku przerwy od rywalizacji, nadszedł czas powrotu. Pojawię się na korcie w Brisbane w pierwszym tygodniu stycznia. Do zobaczenia! – powiedział Rafael Nadal w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Obecnie Hiszpan zajmuje dopiero 664. miejsce w rankingu ATP.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA