Wielki sukces Darii Pikulik. Polka z medalem mistrzostw Europy!

W środę rozpoczęły się mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w szwajcarskim Grenchen. Już pierwszego dnia doskonale spisała się reprezentantka Polski Daria Pikulik. Biało-czerwona zawodniczka dojechała do mety wyścigu jako trzecia i zdobyła brązowy medal.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Daria Pikulik z brązowym medalem ME w Grenchen

Nasza kolarka wywalczyła krążek w scratchu. Jeszcze przed startem była jedną z faworytek. W szwajcarskim Grenchen przyszło jej rywalizować z 19 zawodniczkami, które również marzyły o medalach mistrzostw Europy. Ostatecznie po 10 pokrążeniach Polkę wyprzedziły tylko dwie zawodniczki.

Na pierwszym miejscu uplasowała się Portugalka Maria Martins. Na niższym stopniu podium stanęła Hiszpanka Eukene Larrarte Arteaga. Z kolei Daria Pikulik rywalizację zakończyła na trzecim miejscu. Tuż za nią znalazły się Holenderka Maike van der Duin oraz Włoszka Martina Fidanza.

Dla Pikulik zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach Europy to jeden z największych sukcesów w karierze. Już wcześniejsze rezultaty 26-latki były jednak godne podziwu. W styczniu w Australii wygrała m.in. pierwszy etap wyścigu szosowego najwyższej kategorii Santos Tour Down Under.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA