Strona główna Kolarstwo Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej!

[WIDEO] Wielki sukces Katarzyny Niewiadomej!

0
Foto: cyclingnews.com

Katarzyna Niewiadoma w pięknym stylu wygrała wyścig kolarski Amstel Gold Race, który zaliczany jest do cyklu Women World Tour! Jest to jeden z największych sukcesów w historii polskiego, kobiecego kolarstwa.

Wyścig kobiet poprzedzał wyścig mężczyzn i był rozgrywany na bardzo podobnej trasie, jednak zdecydowanie krótszej. Zawodniczki miały do pokonania 127 kilometrów, w tym 19 krótkich, ale “sztywnych” podjazdów.

Tuż po starcie uformowała się ucieczka, w której jechały Jesse Vandenbulcke (Doltcini), Danique Braam (Lotto Soudal), Diana Penuela (Ale Cipollini), Nina Buysman (Parkhotel Valkenburg), Shannon Malseed (TIBCO-SVB), Ilara Sanguineti (Valcar Cylance) i Kathrin Hammes (WNT-Rotor). W najlepszym momencie miały one ponad 5 minut przewagi nad grupą zasadniczą, ale na 50 kilometrów przed metą zostały doścignięte.

Katarzyna Niewiadoma atakowała już 20 kilometrów przed metą i razem z Amandą Spratt (Mitchelton-Scott), Elisą Longo Borghini (Trek-Segafredo) i Katie Hall (Boels-Dolmans) jechała przed peletonem przez kilka minut. Następnie ataków próbowały inne zawodniczki, a Polka powtórzyła atak kiedy do mety było już tylko nieco ponad 2 kilometry. Niewiadoma odjechała od rywalek na podjeździe pod Cauberg i prowadzenia nie oddała już do końca rywalizacji.

Komentarze