Wielki sukces Krzysztofa Ratajskiego. Polak wygrał German Darts Open

wrz 11 2023, 11:11

W niedzielny wieczór większość kibiców skupiona była na mecz Albania – Polska. W cieniu eliminacji do mistrzostwa Europy 2024 wielki sukces odniósł Krzysztof Ratajski, który wygrał turniej German Darts Open. W finale 46-latek pokonał Stephena Buntinga (8:3).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Ratajski wywalczył eliminacje do Grand Slam of Darts

Krzysztof Ratajski turniej organizowany w Niemczech rozpoczął od pewnej wygranej z Rickym Evansem 6:3. Później przyszły dwa kolejne zwycięstwa. Najpierw “Polski Orzeł” poradził sobie z Dave’em Chisnallem 6:2, a następnie wyeliminował z turnieju Danny’ego Nopperta 6:3. Trudniej było w półfinale, ale i tam polski zawodnik wygrał z Joshem Rockiem 7:4.

W finałowym starciu German Darts Open Ratajski pokonał Stephena Buntinga (8:3). Tym samym wygrał cały turniej. Dla 46-lateniego reprezentanta Polski był to już dziesiąty w karierze tytuł w PDC. Za zwycięstwo Ratajski otrzymał nagrodę w wysokości 30 tys. funtów.

Jeszcze ważniejszy jest fakt, że dzięki wygranej 46-latek zapewnił sobie awans do turnieju Grand Slam of Darts. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana w dniach 11-19 listopada. W poprzednim roku prestiżową rywalizację wygrał Anglik Michael Smith.

Novak Djoković triumfatorem US Open. Wyrównał rekord wszech czasów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA