Wielki sukces Linette po dramatycznym boju

20 cze 2015, 20:29

Magda Linette kontynuuje świetne występy w brytyjskim Ilkley. Po ćwierćfinałowym zwycięstwie nad najwyżej rozstawioną Anniką Beck przyszła pora na wyeliminowanie Anett Kontaveit. Polka wygrała po 3-setowym thrillerze.

Polka i Estonka zmierzyły się ze sobą po raz piąty. Mimo tego, że w przeszłości dwukrotnie lepsza okazała się poznanianka, to w meczach na trawie skuteczniejsza była do tej pory Estonka, a to właśnie na tej nawierzchni był rozgrywany dzisiejszy pojedynek.

W pierwszym secie od początku przeważała Linette i to ona wygrała pierwszą odsłonę w stosunku 6-4. Niestety później kwalifikantka z Estonii doszła do głosu i wygrała drugiego seta tracąc zaledwie dwa gemy. O wszystkim zadecydował więc trzeci set.

Tego lepiej zaczęła Kontaveit, która prowadziła 5-1 i była bardzo blisko końcowego zwycięstwa. Poznanianka po swoich ostatnich występach doskonale jednak wie, że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe i ruszyła do szaleńczego pościgu za przeciwniczką. Wygrała sześć gemów z rzędu i ostatecznie całego seta 7-5.

W jutrzejszym finale zmierzy się z Anną-Leną Friedsam, która wcześniej wyeliminowała z zawodów Paulę Kanię. Obie panie grały ze sobą w tym roku w Katowicach, wtedy górą była Polka, która jutro stanie do walki o swój 11 turniejowe zwycięstwo w singlu.

(5) Magda Linette- (Q) Anett Kontaveit 6-4 2-6 7-5