Wielki sukces Natalii Grzegorzewskiej. Ma drugi medal mistrzostw świata

10 sie 2023, 17:27

Wielki sukces Natalii Grzegorzewskiej w Glasgow. Polka zajęła trzecie miejsce w wyścigu cross country juniorek w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. Wyścig zdominowały Kanadyjki Isabella Holmgren i Marin Lowe.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Natalia Grzegorzewska z drugim brązowym medalem MŚ

Reprezentantka Polski w swojej kategorii wiekowej należy do ścisłej czołówki. Już rok temu udało jej się zdobyć pierwszy brązowy medal podczas mistrzostw świata. Natalia Grzegorzewska zajęła trzecie w rywalizacji juniorek na MŚ we francuskim Les Gets. Wtedy naszą zawodniczkę wyprzedziły dwie Szwajcarki: Monique Halter i Lei Huber.

Swój sukces 18-latka powtórzyła w czwartek podczas zmagań w Glasgow. W ramach interdyscyplinarnych mistrzostw globu, które organizowane są przez Międzynarodową Unię Kolarską, Polka ponownie sięgnęła po brązowy medal. Tym razem Grzegorzewska dojechała do mety za dwoma Kanadyjkami. Złoto zdobyła Isabella Holmgren, natomiast srebro trafiło do Marin Lowe.

Najlepsza zawodniczka ukończyła zmagania z czasem 1:07.37. Tym samym wyprzedziła Lowe o 39 sekund. Grzegorzewska na metę wpadła minutę i 24 sekundy za zdobywczynią złotego medalu. W zawodach udział wzięła również Hanna Martyńska-Mazurkiewicz. Druga z Polek uplasowała się na 31. pozycji. Do liderki straciła niemal 10 minut.

Kuriozum na MŚ w kolarstwie. Na trasę wyszli protestujący i… przykleili się do asfaltu