Wielki sukces polskich juniorów!

Aktualizacja: 29 lis 2015, 13:24
29 lis 2015, 12:09

Piotr Matuszewski i Kacper Żuk wygrali 29. edycję Yukatan Open w grze podwójnej! Turniej rozgrywany na meksykańskiej mączce to jedna z najważniejszych imprez dla juniorów w tenisowym tourze.

Turniej Yukatan Open ma przyznaną najwyższą rangę, oznacza to, że startują w nim najlepsi juniorzy z całego świata. W tej grupie znalazło się dwóch Polaków Piotr Matuszewski i Kacper Żuk. W turnieju deblowym zostali rozstawieni z numerem 8. ale nie przeszkodziło im to w końcowym triumfie. W całych zawodach Matuszewski i Żuk stracili tylko dwa sety!

W finałowym spotkaniu debel Matuszewki/Żuk mierzył się z węgiersko-niemieckim duetem Valkusz/Wessels. Lepiej decydujące starcie rozpoczęli rywale, którzy byli rozstawieni z numerem drugim. Wygrali pierwszego seta 6:4 i postawi biało-czerwonych pod ścianą. Nasi dzielni juniorzy pokazali klasę i w kolejnej partii wygrali 6:2. O tym, która z par sięgnie po końcowe trofeum zadecydował super tie-break. Z nerwami lepiej sobie poradzili Polacy, którzy wygrali 10:7 i odnieśli największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

Matuszewski i Żuk równie dobrze spisywali się w grze pojedynczej. Matuszewski z AZS-u Poznań sensacyjnie dotarł do ćwierćfinału pokonując wcześniej bardzo mocnych zawodników, a Kacper Żuk z warszawskiej Legii pożegnał się z zawodami na etapie 1/8, co także należy uznać za sukces.

Yukatan Open, Meksyk, Grade 1, finał gry podwójnej:

Piotr Matuszewski/ Kacper Żuk [8]- Mate Valkusz, Węgry/ Louis Wessels, Nimecy [2] 4:6, 6:2, 10:7