Wielkie problemy walki Fury – Usyk. Negocjacje ostatecznie zerwane?

Menadżer Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) Aleksander Krasiuk przekazał w środę niepokojące informacje. W rozmowie z “talkSPORT” Ukrainiec przyznał, że nie ma szans, aby walka z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) odbyła się w planowanym terminie. Przypomnijmy, że do pojedynku miało dojść już 29 kwietnia. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Fiasko rozmów Fury – Usyk. Ukrainiec kończy przygotowania

Już za ponad miesiąc wszystkie pasy kategorii ciężkiej miały znaleźć się w rękach jednego zawodnika. Od dawna trwały rozmowy w sprawie zakontraktowania walki unifikacyjnej w pomiędzy Oleksandrem Usykiem i Tysonem Furym. Po tym, jak obóz ukraińskiego pięściarza zgodził się na podział gaży w stosunku 70 – 30, wydawało się, że już nic nie przeszkodzi w tym, aby pojedynek się odbył.

Okazuję się jednak, że negocjacje utknęły w martwym punkcie, jeśli chodzi o inne kwestie. Przyznał to menadżer Usyka Aleksadner Krasiuk, który ponadto potwierdził, że w związku z fiaskiem rozmów ukraiński pięściarz przerywa swój obóz przygotowawczy przed walką.

–  To zaszło za daleko. Po tym, jak Usyk zaakceptował podział 70 do 30, Fury zaczął myśleć, że założył mu siodło i będzie sobie na nim jeździł. Próbował uniknąć tego pojedynku, wymyślając kolejne przeszkody. Gdybym miał wymienić wszystkie rzeczy, których oczekiwał, nie starczyłoby 15 minut. Lista jego żądań była nie do zaakceptowania – powiedział Krasiuk cytowany przez portal “Ringpolska.pl”.

Według amerykańskich dziennikarzy Usyk, który jest mistrzem organizacji WBA, WBO i IBF, ma chwilę odpocząć, a następnie przystąpić do jednej z obowiązkowych obron tytułu. Pierwszeństwo ma tu federacja WBA, w której obowiązkowym rywalem Ukraińca jest Daniel Dubois. Ten jednak dopiero dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji, więc na walkę przyjdzie nam trochę poczekać.

Frank Warren wierzy, że stronom uda się jeszcze dogadać

W tym wszystkim pewnym pocieszeniem może być fakt, że promujący Tysona Fury’ego Frank Warren stwierdził, iz są jeszcze minimalne szanse na uratowanie walki z Usykiem. Od razu odniósł się do nich również wspomniany wcześniej Krasiuk, który podkreślił, że wierzy w dobre intencje szefa Queensberry Promotions. Podkreślił natomiast, że walkę blokuje sam mistrz WBC, czyli Tyson Fury.

Na koniec warto wspomnieć, że według doniesień stacji “ESPN” negocjacje zakończyły się fiaskiem, gdyż nie osiągnięto porozumienia w kwestii potencjalnego rewanżu. Obie strony mają mieć zupełnie inny pogląd na sprawę procentowego podziału gaż w kolejnych pojedynki, który miałby być obowiązkowym.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Biletowe szaleństwo. Federacja KSW ściga się już tylko sama ze sobą

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama