Strona główna Pilka reczna Wielkie święto handballa w Lublinie – oba finały Pucharu Polski na Globusie!

Wielkie święto handballa w Lublinie – oba finały Pucharu Polski na Globusie!

0

Po zmianach wprowadzonych w systemie rozgrywek Pucharu Polski kobiet, jak i mężczyzn włodarze Związku Piłki Ręcznej w Polsce pragnęli dalej organizować wielkie święto tej dyscypliny, więc zdecydowali się na rozegranie obu spotkań finałowych w jednym miejscu. Na inaugurację nowej formuły wybrano lubelską Halę Globus, która już 20. oraz 21. maja ugości wielu fanów szczypiorniaka.

W sobotę walkę o Puchar Polski stoczą zawodniczki Zagłębia Lubin oraz KRAM-u Start Elbląg, zaś dzień później swój finał stoczą panowie. Na razie nie możemy być pewni na 100%, kto weźmie w nim udział, jednak po pierwszych meczach półfinałowych można ze sporą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że ponownie w finale Pucharu Polski ujrzymy świętą wojnę (Vive Tauron ograło Gwardię Opole 38-23, zaś Orlen Wisła 31-23 MMTS Kwidzyn, rewanże zaplanowano na 10. maja).

Powierzenie zaszczytu bycia gospodarzem tak prestiżowej imprezy jest z pewnością także pokłosiem tego, iż w bieżącym roku Lublin obchodzi jubileusz 700-lat nadania praw miejskich. Hala Globus była już wcześniej zmagań finałowych, u panów w 2010 roku (triumf kielczan) oraz u pań w 2012 (zwycięstwo gospodyń jeszcze pod szyldem SPR).

Komentarze