Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Willingen: Znakomity Stoch, Żyła również!

Willingen: Znakomity Stoch, Żyła również!

0

Świetne skoki zaprezentowało dwóch naszych skoczków w treningach przed kwalifikacjami i konkursem Pucharu Świata w Willigen. W pierwszej serii treningowej 4. wynik uzyskał Piotr Żyła, natomiast w drugiej drugi był Kamil Stoch po skoku na odległość 149m!

Już w Zakopanem i Sapporo potwierdziło się, że Stoch wreszcie wkracza po najwyższe laury w zawodach PŚ. W ostatnich trzech konkursach indywidualnych aż dwukrotnie stał na podium (raz wygrał – w Zakopanem przyp. aut.),a tu w Willingen dwukrotnie wygrywał w ubiegłym roku. Wszystkie te czynniki musiały spowodować bardzo dobre wyniki w nadchodzących zawodach. Kamil Stoch znakomicie poradził sobie w pierwszych oficjalnych skokach na jednej z jego ulubionych skoczni. 129,5m w pierwszym i aż 149m w drugim treningu dały mu świetną pozycję wyjściową przed kwalifikacjami i ogromną pewność siebie przed konkursem, który zaplanowano na 18:00.

Równie dobrze w treningach poradził sobie Piotr Żyła. Szczególnie w pierwszym, bo tam popularny “wewiór” lądował aż na 144. metrze, dającą mu 4. lokatę na zakończenie treningów. W drugim poszło nieco gorzej, ale i tak nieźle, bo wynik 129m dał mu 18 lokatę. Oby po raz kolejny nie sprawdziło się, że Żyła uzyskuje znakomite wyniki w treningach, a w konkursie często zawodzi.

Inni Polacy niezbyt często skakali dziś w treningach. W pierwszym oprócz wspomnianej dwójki pojawił się tylko Klemens Murańka, który uzyskując 133m, zajął 27.miejsce.

W drugim treningu natomiast na start wysłany został Jan Ziobro. Lądował na średniej odległości 124 m i ostatecznie zajął 28. lokatę.

W treningach nie brał udział Aleksander Zniszczoł, który wyraźnie oszczędza siły przed kolejnymi dzisiejszymi próbami. Warto dodać, że w kwalifikacjach do konkursów PŚ może brać udział już tylko piątka biało-czerwonych. Jest to spowodowane słabymi występami i małą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej. Warto przypomnieć, że w pierwszym periodzie, rozpoczynającym PŚ Polska miała 7-osobową kwotę startową.

Komentarze