Wimbledon: polskie miksty na plus

Aktualizacja: 3 lip 2016, 22:49
3 lip 2016, 21:06

Alicja Rosolska i Łukasz Kubot, którzy występowali dzisiaj wraz ze swoimi partnerami w grze mieszanej na Wimbledonie wygrali swoje mecze i awansowali do kolejnej rundy imprezy.

Treat Huey i Alicja Rosolska swój mecz pierwszej rundy rozgrywali na korcie nr 4. Ich rywalami byli Marcelo Demoliner z Brazylii i Nicole Melichar ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszy set w wykonaniu pary polsko-filipińskiej był bardzo dobry. Nie stracili oni ani jednego gema. Najdłuższy był gem trzeci, gdzie doszło do trzech równowag.

W następnej odsłonie Huey i Rosolska mogli swój mecz skończyć o wiele szybciej, gdyż prowadzili w drugiej partii już 4:1 z przełamaniem w czwartym gemie. W siódmym gemie doszło jednak do odrobienia strat przez parę brazylijsko-amerykańską. Od tej pory żadna para nie straciła swojego serwisu, co doprowadziło do tie-breaku. Jedyny punkt Polka i Filipińczyk stracili przy serwisie rywali, popełniając wymuszony błąd z forhendu. Rywalami tej pary w drugiej rundzie będą rozstawieni z “13” Rohan Bopanna i Anastasia Rodionova, którzy mieli w pierwszej rundzie wolny los.

Jako ostatni swój mecz w dniu dzisiejszym na kortach Wimbledonu zakończyli Łukasz Kubot i Andrea Hlavackova. Polsko-czeska para wyeliminowała w drugiej rundzie miksta brazylijsko-czeski duet Andre Sa/Barbora Krejcikova. W pierwszej partii do przełamania doszło w 6. gemie. “Nasz” mikst miał szansę na wygranie serwisu rywali już w 2. gemie, miał wtedy dwa break pointy, ale obu nie wykorzystał.

Drugi set był obfitszy w przełamania. Jako pierwsi serwis rywali wygrali już w 4. gemie Sa i Krejcikova, ale chwilę później doszło do odrobienia strat. Kluczowa strata serwisu Polaka i Czeszki nastąpiła w 8. gemie. Czeszka i Brazylijczyk nie wypuścili tej szansy z rąk i po kilku minutach obie pary wyszły na trzeciego seta.

Bardzo szybko w decydującej partii na prowadzenie 5:0 wyszli Kubot i Hlavackova. Rywale zdążyli jeszcze wygrać honorowego gema, ale był to już ich ostatni w tej edycji Wimbledonu. Kubot i Hlavackova w trzeciej rundzie zagrają z Alexandrem Peyą i Andreą Klepac.

Wimbledon, Londyn, Wielki Szlem (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 1. rundy gry mieszanej:

Alicja Rosolska, Polska/Treat Huey, Filipiny – Nicole Melichar, Stany Zjednoczone/Marcelo Demoliner, Brazylia 6:0 7:6(1)

Andrea Hlavackova, Czechy/Łukasz Kubot, Polska [6] – Barbora Krejcikova, Czechy/Andre Sa, Brazylia 6:3 3:6 6:1