Strona główna Tenis Wimbledon: Awans Rosolskiej w grze deblowej

Wimbledon: Awans Rosolskiej w grze deblowej

0

Alicja Rosolska w parze z Australijką Astrą Sharmą pokonały w pierwszej rundzie debla Rosjankę Witalie Diaczenko i reprezentującą Kazachstan Julię Putincewą 7:6 (1), 6:3.

Mecz idealnie rozpoczął się dla pary Rosolskiej i Sharmy, która już w pierwszym gemie przełamała rywalki i utrzymała własne podanie. Gdy wydawało się, że set zakończy się pewnym zwycięstwem Rosolskiej i jej partnerki w dziesiątym gemie Polsko-Australijska para nie wykorzystała piłki setowej, a następnie straciła dwa punkty z rzędu i straciła gema przy własnym podaniu. O zwycięstwie w pierwszym secie decydował tiebreak wygrany przez nasz debel.

W drugim secie pierwsze przełamanie nastąpiło w drugim gemie i ponownie należało do Rosolskiej i ej partnerki. Rywalki nadrobiły straty w piątym gemie jednak polska i australijska tenisistka szybko zdobyły gema przy podaniu rywalek i ostatecznie zwyciężyły 6:3 i awansowały do kolejnej rundy w której zmierzą się z Anną-Leną Groenefeld i Demi Schuurs.

A. Rosolska, A. Sharma (Polska, Australia) – W. Diaczenko, J. Putincewa (Rosja, Kazachstan) 7:6(1), 6:3