Wimbledon: Brytyjski sen Radwańskiej trwa!

8 lip 2017, 16:32

Agnieszka Radwańska po bardzo emocjonującym meczu pokonała rozstawioną z numerem 19. Szwajcarkę Timeę Bacsinszky 3:6, 6:4, 6:1 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Tam na krakowiankę czeka już doświadczona Rosjanka, Swietłana Kuzniecowa!

Przed rozpoczęciem tego pojedynku, mimo wyższego miejsca w Rankingu WTA Radwańskiej faworytką była Bacsinszky, która wygrała z Polką dwa dotychczasowe pojedynki.

Pierwszy set rozpoczął się też tak jak się spodziewali eksperci, czyli od razu od przełamania Radwańskiej. Nie wydarzyło się jednak nic wielkiego bowiem już po chwili było 1:1. To jednak nie był koniec przełamań w pierwszej partii. Niestety, pozostałe dwa były już po stronie Szwajcarki, która najpierw wyszła na prowadzenie 3:2, a następnie przy stanie 5:3 ponownie wygrała podanie krakowianki i zakończyła seta.

Druga odsłona to znacznie lepsza gra Radwańskiej, która nie dała się przełamać ani razu! Sama zrobiła to raz. Przy stanie 1:1 zagrała cztery bardzo dobre akcje i wyszła na prowadzenie z przełamaniem. Nie oddała tej przewagi już do końca seta i wygrała 6:4.

Decydujący set rozpoczął się najlepiej jak mógł. Krakowianka już w pierwszym gemie przełamała rywalkę i po chwili wygrała również swoje podanie. Jakby tego było mało Polka jeszcze dwukrotnie, pewnie przełamywała Bacsinszky, która w trzeciej odsłonie była wręcz bezradna i mimo jednego przełamanie przy stanie 5:0 przegrała z Polką do jednego!