Wimbledon. Dokończenie meczu Hurkacz – Djoković. Znana godzina

Aktualizacja: 10 lip 2023, 18:21
10 lip 2023, 08:42

Niedzielny mecz czwartej rundy Wimbledonu pomiędzy Hubertem Hurkaczem i Novakiem Djokoviciem został przerwany z powodu późnej godziny. Na poniedziałek zaplanowano jego dokończenie. Wiadomo już, od której godziny Polak powalczy o odrobienie dwóch setów straty.

Dwa tie-breaki wygrane przez Djokovicia

Oba rozegrane jak dotąd sety miały niemal identyczny, niezwykle emocjonujący przebieg. Pierwsza partia była popisem tenisistów, jeśli chodzi o skuteczność swoich serwisów. Ani Hurkacz, ani Djoković nie dali się przełamać, dlatego o zwycięstwie decydował tie-break. W nim Polak prowadził już 6:3 i miał dwie piłki setowe, ale ostatecznie to Serb wygrał 8:6.

Druga partia była łudząco podobna – obaj tenisiści nie zamierzali oddać rywalowi gema przy własnym serwisie, dlatego ponownie o losach seta musiała decydować gra na przewagi. Tym razem Hurkacz nie miał piłek setowych i ponownie to Djoković był skuteczniejszy, wygrywając 8:6.

Hubert Hurkacz (18. ATP) vs Novak Djoković (2. ATP) 6:7(6-8), 6:7(6-8)

Znana godzina dokończenia meczu Hurkacz – Djoković

Dwa przegrane sety nie oznaczają jeszcze, że Hurkacz nie ma szans na awans do ćwierćfinału. Gra toczy się do trzech wygranych partii, dlatego Polak będzie miał okazję na odwrócenie losów starcia. Dokończenie pojedynku w czwartej rundzie rozpocznie się najwcześniej ok. godz. 16:00, po zakończeniu meczu Beatriz Haddad Mai z Jeleną Rybakiną.

Na zwycięzcę tego starcia w ćwierćfinale czeka już Andriej Rublow (7. ATP). Rosjanin w czwartej rundzie po niezwykle zaciętej rywalizacji wygrał z Alexandrem Bublikiem (23. ATP) 7:5, 6:3, 6:7(6-8), 6:7(5-7), 6:4.

Wimbledon. Pierwszy w karierze ćwierćfinał Igi Świątek! Polka obroniła dwie piłki meczowe