Wimbledon: Hurkacz w kolejnej rundzie!

1 lip 2019, 19:42

Huber Hurkacz wygrywa w pierwszej rundzie Wibledonu z Dustanem Lajovicem 3:1. Tym samym wrocławianin zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.

Pierwszy set poszedł po myśli naszego zawodnika. Hukacz skutecznie serwował i objął prowadzenie  w gemie 3:0. Przy stanie 5:3 Polak musiał bronic breakpointa. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i wrocławianin zwyciężył w premierowej odłsonie 6:3.

Druga partia nie była juz tak skuteczna w wykonaniu Hurkacza. Polak ne mógł sie przełamać i zagrał bardzo nieskutecznie w jednym gemie. Lajovic doskonale to wykorzystał i dobrze poprowadził swoją grę. Wrocławianin zmarnował w tym secie kila breakpoitów i ostatecznie przegrał 4:6.

W trzecim i czwartej partii padł ten sam wynik. W trzeciej odsłonie przy stanie 3:3 Hurkacz przejął inicjatywę, wtedy to wrocławianin wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca. Ostatni set także należał do 23-latka. Od stanu 4:4 to tylko Polak punktował. Serb nie był w stanie zrobić już za wiele i nie podjął walki.

W kolejnej rundzie Hurkacz zmierzy się z Leonardo Mayerem, który pokonał Ernestsa Gulbisa 3:0.

Hubert Hurkacz (Polska) – Dusan Lajović (Serbia) 6:3, 4:6, 6:4, 6:4