Wimbledon: Katarzyna Kawa awansowała do III rundy eliminacji!

26 cze 2019, 19:36

Katarzyna Kawa sprawiła bardzo miłą niespodziankę kibicom tenisa pokonując w II rundzie eliminacji do Wimbledonu Węgierkę Fanny Stollar 7:5, 6:3.

Polka, która przed spotkaniem nie była stawiana w roli faworytki przegrała cztery z ostatnich pięciu spotkań odnosząc zwycięstwo dopiero w I rundzie eliminacji. Polka wyśmienicie rozpoczęła pierwszy set i prowadziła już 5:2 by stracić następnie trzy gemy. Na całe szczęście polska tenisistka wytrzymała presję i ostatecznie zwyciężyła 7:5.

Drugi set to przewaga 26-letniej tenisistki, która dwukrotnie odebrała serwis rywalce zwyciężając ostatecznie 6:3 i w całym meczu 2:0.

Kawa swoją rywalkę, która stanie na drodze do turnieju głównego pozna po rozstrzygnięciu spotkania Iriny Bary z Gabrielą Ruse.

Katarzyna Kawa – Fanny Stollar 7:5, 6:3