Wimbledon: Koniec deblowej przygody Kubota i Melo

9 lip 2019, 21:19

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z Francuzami Nicolasem Mahutem i i Edouardo Rogerem-Vasselinem 6:7 (3), 7:6 (5), 3:6, 3:6 i nie zagrają w półfinale Wimbledonu.

Pierwszy set rozpoczął się od gry gem za gem jednak Kubot wraz z Melo oddali szóstego gema przy własnym podaniu przegrywając do 30. Stratę polsko-brazylijska para nadrobiła przy stanie 3:5 w dziewiątym gemie broniąc wcześniej piłki setowej. Niestety o zwycięstwie zdecydował tiebreak w którym lepsi okazali się Francuzi zwyciężając 7:3.

Drugi set to powtórka z pierwszego, bo już w trzecim gemie nasza para deblowa została przełamana w trzecim gemie by w następnym odrobić stratę i doprowadzić do remisu. Podobnie jak w pierwszym secie o zwycięstwie miał zdecydować tiebreak jednak tym razem to Kubot wraz ze swoim partnerem wyszli zwycięsko wygrywając 7:5.

Trzeci set to dominacja Mahuta i Rogera-Vasselina, którzy po raz pierwszy odebrali serwis Kubotowi i Melo w czwartym gemie by to powtórzyć w szóstym i wychodząc na prowadzenie. Wiary w serca polskich kibiców dał gem zwyciężony przez rozstawionych z numerem pierwszym Kubota i Melo przy serwisie rywali. Niestety pomimo zwycięstwa przy własnym podaniu turniejowa “1” nie potrafiła nadrobić straty gema i ostatecznie uległa 6:3.

Czwarty set rozpoczął się od zwycięstwa Francuzów przy serwisie Melo. Niestety polsko-brazylijska para nie potrafiła odrobić straty serwisu, a w dziewiątym gemie po raz kolejny oddali własny serwis i to rywale mogli cieszyć się ze zwyciestwa.

Kubot/Melo – Mahut/Roger/Vasselin 6:7 (3), 7:6 (5), 3:6, 3:6