Wimbledon: Kubot i Melo w ćwierćfinale!

8 lip 2019, 18:36

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zwyciężyli z parą Marcelo Demoliner i Divij Sharan 3:1. Dzięki temu polsko-brazyliski duet wywalczył sobe awans do ćwierćfinału!

W pierwszy secie Kubot i Melo szybko wyszli na prowadzenie 3:0 w gemach. Później jednak rywale przyśpieszyli grę i wynik już był nieco inny 4:3. Jednak Kubot i Melo zachowali spokój do końca i pewnie dokończyli odsłonę i zwyciężyli 7:5.

O zwycięstwie w drugiej partii musiał decydował tie-break. Tam Kubot/Melo objęli prowadzenie i długo je utrzymywali, jednak nie utrzymali do końca koncetracji i dali się dogonić. W ostatecznym rozrachunku to Demoliner i Sharan zagrali pewniej i zwyciężyli, wyrównującym tym samym wynik spotkania.

Trzecia odsłona była dość wyrówanana. Żadna z par nie znajdował sposobu na przełamanie, o losach tego seta znów decydował tie-break. Tym razem korzystniej w nim wypadli Kubot i Melo. Choć rywale walczyli do samego końca to polska-brazylijska para zwycieżyła 8:6.

Czwarty set od początku zwiztował niezłą grę Kubota. Polak świetnie prezentował sie na korcie i wypadał lepiej od swojego partnera. Potem polsko-brazylijski duet uzsykał prowadzenie 4:2 w gemach i nie oddał go do końca. Ostatecznie Kubot/Melo zwyciężyli 6:3 i zapewnili sobie tym samym udział w ćwierćfinale Wimbledonu 2019.

W ćwierćfinale polsko-brazylijska zmierzy się ze zwycięzcą meczu  Mahut/Roger-Vasselin kontra bracia Bob i Mike Bryan.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo – Marcelo Demoliner/Divij Sharan 1:1 (7:5, 6:7, 7:6, 6:3)