Wimbledon: Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do 1/8 finału

5 lip 2019, 21:08

W meczu II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Australijczyków Alexa de Minaura i Matta Reada 6:7, 6:4, 6:3, 7:6 (10) i awansowali do III rundy.

Pierwszy set to wyrównana gra w której żadna z par nie dała się przełamać i o ostatecznym zwycięstwie musiał zdecydować tiebreak wygrany przez Australijczyków 13:11.

W drugim secie kibice doczekali się pierwszego w spotkaniu przełamania, które nastąpiło w piątym gemie, który Kubot wraz z Melo wygrali do 15. Jak się okazało było to jedyne przełamanie w secie i ostatecznie polsko-brazylijska para zwyciężyła 6:4.

W trzecim secie Kubot wraz ze swoim partnerem już w trzecim gemie zyskali przewagę by następnie zwyciężyć przy własnym serwisie i wyjść na prowadzenie 3:1. Ostatecznie Kubot wraz z Melo zwyciężyli 6:3 wygrywając gema przy serwisie rywali.

Czwarty set przypominał pierwszego jednak tym razem to polsko-brazylijska para okazała się lepsza w tiebreaku zwyciężając 12:10.

W 1/8 finału rozstawieni z numerek “1” Kubot wraz z Melo zagrają z pochodzącym z Indii Divijim Sharanem i Brazylijczykiem Marcelo Demolinerem.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo – Alex de Minaur/Matt Reid 6-7 (11), 6-4, 6-3, 7-6 (10)