Wimbledon: Martyna Kubka przegrywa w II rundzie turnieju juniorów

9 lip 2019, 16:23

Martyna Kubka nie przebrnęła II rundy Wimbledonu. Polka musiała uznać wyższość rozstawionej z szóstym numerem Japonki Natsumi Kawaguchi, przegrywając w dwóch setach 1:6, 6:7(5). Tym samym zakończyła się przygoda polskich juniorów w rozgrywkach singlowych tegorocznego Wimbledonu.

W pierwszym secie Kubka tylko raz miała okazję przełamać rywalkę – przy stanie 1:1, (40-30), jednak Kawaguchi szybko doprowadziła do równowagi i zwycięstwa w gemie. Polka została zaś przełamana dwukrotnie, co pozwoliło Japonce na spokojne zwycięstwo 1:6. Nasza juniorka miała więc wyraźny problem z własnym serwisem.

Drugi set przysporzył znacznie więcej emocji. Japonka wygrała pierwsze dwa gemy, ale Polka robiła wszystko, by odwrócić losy meczu. Udało się doprowadzić do stanu 3:3. Kolejne gemy padały łupem serwujących. Do rozstrzygnięcia seta był więc potrzebny tie-break. W nim lepsza okazała się Kawaguchi, wygrywając do pięciu, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.