Wimbledon: Matkowski awansował do ćwierćfinału miksta

5 lip 2016, 17:41

Marcin Matkowski i jego partnerka Słowenka Katarina Srebotnik awansowali do ćwierćfinału turnieju miksta w Wimbledonie. Polsko-słoweńska para pokonała duet kolumbijsko-hiszpański, Santiago Gonzalez/Arantxa Parra-Santonja.

Dla Matkowskiego i Srebotnik był to dopiero pierwszy mecz, pomimo tego, że rozgrywana była już trzecia runda. W pierwszej rundzie Polak i Słowenka mieli wolny los, a w drugiej rundzie otrzymali walkowera od pary Lindstedt/Medina-Garrigues.

W pierwszym secie obie pary toczyły wyrównaną walkę. W premierowej odsłonie zdecydowało jedno przełamanie serwisu, jakiego dokonali Matkowski i Srebotnik przy swoim prowadzeniu 3:2.

Drugi set toczył się początkowo pod dyktando rywali. Gonzalez i Parra-Santonja prowadzili już 4:1, ale od tego momentu pięć kolejnych gemów wygrała para Matkowski/Srebotnik, co dało im zwycięstwo 6:4 i awans do ćwierćfinału.

W turnieju miksta występuje także Łukasz Kubot, który gra wspólnie z Czeszką Andreą Hlavackovą. Ich mecz zaplanowany jest na środę, a rywalami będą Austriak Alexander Peya i Słowenka Andreja Klepac.

Wimbledon, Londyn, Wielki Szlem (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 3. rundy gry mieszanej:

Marcin Matkowski, Polska/Katarina Srebotnik, Słowenia – Santiago Gonzalez, Kolumbia/Arantxa Parra-Santonja, Hiszpania   6:3, 6:4