Wimbledon: Matkowski odpada po zaciętym meczu

7 lip 2016, 20:00

Marcin Matkowski i Słowenka Katarina Srebotnik odpadli z turnieju miksta na Wimbledonie. Polsko-słoweńska para przegrała po zaciętej walce w ćwierćfinale z duetem kazachsko-pakistańskim, Jarosława Szwedowa/Aisam Ul-Haq Qureshi.

Matkowski i Srebotnik w drodze do ćwierćfinału zagrali tylko jedno spotkanie. W pierwszej rundzie jako para rozstawiona mieli wolny los, w drugim spotkaniu otrzymali walkowera od pary Lindstedt/Medina Garrigues, a w trzeciej rundzie pokonali Santiago Gonzaleza z Kolumbii i Arantxę Parrę Santonję z Hiszpanii.

Do połowy pierwszego seta trwała wyrównana walka gem za gem. Żadna z par nie pozwalała odebrać sobie serwisu. Do pierwszego, i jak się okazało jedynego przełamania doszło przy stanie 4:3 dla Szwedowej i Qureshiego, kiedy swoje podanie stracili Matkowski i Srebotnik. Poskutkowało to przegraną przez nich partią 3:6.

W drugim secie także to Szwedowa i Qureshi przełamali serwis rywali jako pierwsi, ale Matkowski i Srebotnik zdołali odrobić straty. Po wyrównaniu wyniku, Polak i Słowenka ponownie wygrali gem serwisowy przy serwisie rywali, co dało im zwycięstwo w drugiej partii.

W decydującej partii także przez większość tego seta prowadzili Szwedowa i Qureshi. Kazachsko-pakistański duet prowadził już nawet 4:1, ale Polak i Słowenka zdołali wyrównać na 4:4. W końcówce lepsi byli jednak Szwedowa i Qureshi, co dało im zwycięstwo 7:5 i awans do półfinału.

Wimbledon, Londyn, Wielki Szlem (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 1/4 finału gry mieszanej:

Marcin Matkowski, Polska/Katarina Srebotnik, Słowenia – Aisam Ul-Haq Qureshi, Pakistan/Jarosława Szwedowa, Kazachstan  3:6, 6:3, 5:7