sobota, 13 sierpnia, 2022

Wimbledon mężczyzn bez Polaków. Majchrzak również odpada

Niestety tegoroczny Wimbledon w turnieju mężczyzn nie będzie się dobrze kojarzył ani Hubertowi Hurkaczowi, ani Kamilowi Majchrzakowi, który również odpadł po pierwszym meczu. 26-latek przegrał 0:3 (6:7 [5:7], 6:2, 7:5) z wyżej notowanym Thanasisem Kokkinakisem.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Porażka Majchrzaka w pierwszej rundzie na Wimbledonie

Pierwszy set w wykonaniu dwóch rówieśników z dwóch różnych stron świata był bardzo wyrównany – gem za gem. Konieczna więc była dogrywka, w której lepszy okazał się Kokkinakis i to pomimo tego, że Majchrzak prowadził już 3:5. Polak niestety nie zdołał utrzymać tej przewagi i ostatecznie przegrał 7:5.

Drugi set rozpoczął się podobnie, ale równy wynik utrzymał się tylko przez pierwsze kilkanaście minut. Australijczyk w drugiej części tej partii dwukrotnie przełamał Majchrzaka i wyszedł na dwusetowe prowadzenie.

Ostatni set, jak się niestety później okazało, przyniósł znacznie więcej emocji i walki. Gemy się przedłużały, a tenisiści walczyli o każdą piłkę. Kamil jako pierwszy przełamał rywala, ale ten niestety od razu odrobił stracony serwis i znów obaj szli łeb w łeb.

Przy stanie 6:5 serwował Majchrzak i wielu kibiców liczyło na kolejną dogrywkę, ale niestety Kokkinakis wykorzystał trzecią piłkę meczową i wywalczył sobie miejsce w II rundzie turnieju. Oznacza to, że w turnieju męskim nie ma już żadnego z przedstawicieli Polski.

Koniec Wimbledonu dla Huberta Hurkacza. Odpada po niezwykłym meczu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA