Wimbledon: Perfekcyjny mecz Świątek. Młoda Polka już w półfinale!

12 lip 2018, 18:45

Niesamowity mecz w ćwierćfinale juniorskiego Wimbledonu rozegrała Iga Świątek! Warszawianka w godzinę i jedną minutę rozgromiła faworytkę gospodarzy Emmę Raducanu 6:0, 6:1 i zameldowała się w najlepszej czwórce wielkiego szlema!

Zwycięstwo nad Brytyjką rumuńskiego pochodzenia jest zatem wyrównaniem osiągnięcia z tegorocznego Rolland Garros, gdzie Polka również doszła do 1/2 finału.

Dzisiejsze spotkanie było wręcz perfekcyjne w wykonaniu Świątek. W pierwszym secie zawodniczka warszawskiej Legii nie dała rywalce ugrać nawet jednego gema. W drugiej odsłonie ta sztuka Raducanu udała się tylko raz, przy stanie 1:0 dla naszej zawodniczki.

W meczu, którego wagą będzie finał juniorskiego wielkiego szlema Iga Świątek zmierzy się rozstawioną z numerem 4. Chinką Xin Yu Wang, która w swoim pojedynku również rozbiła rywalkę (Elisabaetta Cocciaretto) 6:1, 6:3.