Wimbledon: Po zaciętej walce Kubot z Melo awansują dalej

3 lip 2019, 19:40

Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy zostali rozstawieni w Wimbledonie z numerem jeden pokonali w pierwszej rundzie japońsko-niemiecką parę, Bena McLachlana i Jana-Lennarda Struffa 4:6, 6:3, 7:5, 7:5 i awansowali do drugiej rundy.

W mecz lepiej weszła para japońsko-niemiecka, która już w trzecim gemie odebrała podanie Kubotowi i Melo. Niestety Polak wraz z Brazylijczykiem nie potrafili odrobić straty gema i ulegli w pierwszym secie 4:6.

W drugim secie również doszło do jednego przełamania jednak tym razem dokonał to duet polsko-brazylijski. Podobnie jak w pierwszym secie tak i w drugim o zwycięstwie decydował jedno przełamanie i Kubot wraz z Melo mógł cieszyć się ze zwycięstwa i doprowadzenia do remisu.

W trzecim podobnie jak i w czwartym secie o zwycięstwie decydowały niuanse jednak za każdym razem to Polak wraz z Brazylijczykiem okazywali się skuteczniejsi w końcówce setów i ostatecznie zwyciężyli dwukrotnie 7:5 i awansowli do drugiej rundy w której zmierzą się z Australijczykiem Alexem De Minaurem i Matt’em Reidem.

Kubot/Melo – McLachlan/Struff 4:6, 6:3, 7:5, 7:5