Wimbledon: Radwańska za burtą, Kania blisko turnieju głównego!

Aktualizacja: 23 cze 2016, 09:07
22 cze 2016, 21:25

Połowiczne szczęście ogarnęło dziś polskich fanów tenisa. W meczach II rundy eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu grała bowiem Urszula Radwańska i Paula Kania. Dalej awansował jednak tylko Kania i jutro zmierzy się w decydującym o awansie meczu.

Na pierwszy ogień poszła młodsza z sióstr Radwańskich. Urszula po zwycięstwie w I rundzie nad Petrą Martić 6:4, 7:6 dziś podejmowała Nowozelandkę, Marinę Eraković rozstawioną w eliminacjach z numerem 19. Niestety mecz już tak dobrze się nie ułożył i krakowianka przegrał 6:4, 6:2.

O wiele lepiej poszło Pauli Kani. Urodzona w Sosnowcu zawodniczka w I rundzie pokonała rozstawioną z numerem 21. Paragwajkę Cepedę 6:4, 6:1, a dziś okazała się lepsza od bardzo znanej Francuzki, Virginie Razzano pokonując ją w dwóch setach, 6:4, 6:4.

W decydującej rundzie Kania zmierzy się 22-letnią Chinką, Lin Zhu.

WIMBLEDON (eliminacje), Londyn, Wielka Brytania, mecz II. rundy eliminacji gry pojedynczej:

Urszula Radwańska, Polska – Marina Eraković, Nowa Zelandia [19] 4:6, 2:6

Paula Kania, Polska – Virginie Razzano, Francja 6:4, 6:4