Strona główna Tenis ATP Wimbledon: Świetny mecz, ale niezakończony sensacją. Hurkacz kończy swoją przygodę w tegorocznym...

Wimbledon: Świetny mecz, ale niezakończony sensacją. Hurkacz kończy swoją przygodę w tegorocznym Wimbledonie

0
Getty Images

Hubert Hurkacz przegrał z liderem rankingu Serbem Novakiem Djokoviciem 5:7, 7:6, 1:6, 4:6 w III rundzie Wimbledonu. Mecz trwał nieco ponad trzy godziny i szczególnie w pierwszych dwóch setach stał na znakomitym poziomie.

Wrocławianin od początku meczu postawił bardzo trudne warunki obrońcy tytułu sprzed roku. Gra w pierwszym secie była bardzo wyrównana i o jej wyniku zdecydował jeden break na korzyść Djokovicia przy stanie 6:5. Polak jednak nie załamał się i w drugim secie utrzymał bardzo wysoki poziom. Doszło w nim do tiebreaka, w którym lepszy okazał się Hurkacz, wygrywając w nim 7:5.

Niestety od trzeciego seta obraz meczu dość mocno się zmienił. Polak zaczął popełniać błędy i dał się zdominować rywalowi. Novak oddał mu tylko jednego gema. W kolejnym secie również doszło do szybkiego przełamania serwisu Hurkacza. Do końca seta Djoković kontrolował swój serwis i wygrał 6:4.

III runda Wimbledonu to najlepszy wynik Huberta jeśli chodzi o turnieje wielkoszlemowe. Z pewnością po tym turnieju awansuje także o kilka miejsc w rankingu ATP.

Novak Djoković – Hubert Hurkacz 7:5, 6:7, 6:1, 6:4

Komentarze