Strona główna Tenis Wimbledon: Szczęście Matkowskiego, Rosolska poza turniejem

Wimbledon: Szczęście Matkowskiego, Rosolska poza turniejem

0

Marcin Matkowski i Słowenka Katerina Srebotnik awansowali do 1/8 finału gry mieszanej w Wimbledonie. Polsko-słoweński duet awansował do tej fazy turnieju po wycofaniu się ich rywali, Szweda Roberta Lindstedta i Hiszpanki Anabel Mediny-Garrigues.

Matkowski i Srebotnik dość długo czekali na swój mecz drugiej rundy turnieju miksta, ich mecz był zaplanowany na wieczór. Okazało się jednak, że do spotkania nie dojdzie, gdyż ich rywale – Robert Lindstedt ze Szwecji i Anabel Medina-Garrigues oddali mecz walkowerem.

Tym samym Polak i Słowenka są już w najlepszej szesnastce turnieju par miejszanych. Ich rywalami w walce o ćwierćfinał będzie para kolumbijsko-hiszpańska, Santiago Gonzalez/Arantxa Parra-Santonja.

W tej samej fazie turnieju miksta jest również Łukasz Kubot, który gra w parze z Czeszką Andreą Hlavackovą. Polak i Czeszka będą się mierzyć z Alexandrem Peyą z Austrii i Andreją Klepac ze Słowenii. Warto dodać, że Kubot wspólnie z Peyą grali w turnieju deblowym, ale odpadli już w pierwszej rundzie.

Z turnieju odpadła z kolei Alicja Rosolska, która w parze z Filipińczykiem Treatem Hueyem przegrała z duetem hindusko-australijską, Rohan Bopanna/Anastazja Rodionowa.

Wimbledon, Londyn, Wielki Szlem (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 2. rundy gry mieszanej:

Marcin Matkowski, Polska/Katarina Srebotnik, Słowenia – Robert Lindstedt, Szwecja/Anabel Medina-Garrigues, Hiszpania   walkower dla Matkowskiego i Srebotnik

Wimbledon, Londyn, Wielki Szlem (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 2. rundy gry mieszanej:

Alicja Rosolska, Polska/Treat Huey, Filipiny – Anastazja Rodionowa, Australia/Rohan Bopanna, Indie 3:6, 5:7

Komentarze