Wimbledon: Wygrana Matkowskiego w deblu

4 lip 2015, 17:58

Rozstawieni z nr 7 Marcin Matkowski i Nenad Zimonjic, wygrali z Dominicem Inglotem i Eduardem Rogerem-Vasselinem w 2. rundzie debla wielkoszlemowego Wimbledonu.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i o zwycięstwie decydował tie-break. Inglot/Roger-Vasselin zagrali w nim skuteczniej i wygrali go 7-4. W drugim secie rywale polsko-serbskiego duetu szybko zyskali przewagę przełamania, co dało im prowadzenie 3:1, a następnie wykorzystując swój serwis 4:1. Ostatecznie set ten zakończył się wynikiem 6:2. W trzeciej odsłonie ponownie doszło do tie-breaku, ale tym razem lepsi w nim okazali się Matkowski i Zimonjic wygrywając 7-3. Czwarta partia również zakończyła się po myśli Polaka, tym razem zadecydowało przełamanie w ostatnim gemie i ostatecznie polsko-serbska para wygrała czwartą odsłonę 6:4. Do wyłonienia zwycięzców tego spotkania potrzebny więc był 5. set. W nim, Matkowski/Zimonjić przełamali dwukrotnie rywali. Para Inglot/Roger-Vasselin uczyniła to “zaledwie” raz, co pozwoliło wygrać całego seta, a co za tym idzie cały mecz Matkowskiemu i Zimonjiciowi! Śmiało można powiedzieć, że po dwóch przegranych setach mało kto wierzył w zwycięstwo polsko-serbskiej pary, ale Polak i Serb pokazali charakter, wrócili zza światów i mogli świętować końcowy triumf po blisko 3.5-godzinnej batalii!

W 1/8 finału debel Matkowski/Zimonjić zmierzy się ze zwycięzcami spotkania Herbert/Mahut – Muller /Qureshi. Warto dodać, że na tym samym etapie turnieju jest już inny Polak, Łukasz Kubot, którego partnerem jest Max Mirnyi.

Matkowski/Zimonjic – Inglot/Roger-Vasselin 6:7(4-7), 2:6, 7:6(7-3), 6:4, 6:3