Wimbledon: Alicja Rosolska i Nikola Mektić w III rundzie gry mieszanej

8 lip 2019, 23:16

Alicja Rosolska i Nikola Mektić pokonali Shuko Aoyamę i Christophera Rungkata w II rundzie miksta 7:5, 6:4. Byli to pierwsi rywale pary polsko-chorwackiej podczas tegorocznego Wimbledonu, gdyż w I rundzie wszystkie rozstawione pary miały wolny los.

Pierwsze sześć gemów w meczu nie przyniosły przełamania. W siódmym Rosolska i Mektić wygrali podanie Aoyamy i Rungkata do 15. Szybko nastąpiło jednak przełamanie powrotne na 4:4. Ostatnie trzy gemy partii padły łupem pary polsko-chorwackiej. Alicja i Nikola wygrali seta 7:5.

W drugiej odsłonie meczu jedno przełamanie w trzecim gemie okazało się decydujące. Japonka i Indonezyjczyk przegrali własne podanie. Od stanu 2:1 pary wygrywały gemy przy własnym serwisie. Rosolska i Mektić wygrali seta 6:4, wykorzystując trzecią piłkę meczową (dwie poprzednie w dziewiątym gemie, przy serwisie rywali).

W III rundzie Polka i Chorwat zmierzą się z parą: Laruca-Ioana Olaru/Franco Skugor.

II runda gry mieszanej:
Nikola Mektić (Chorwacja, 6) / Alicja Rosolska (Polska, 6) – Christopher Rungkat (Indonezja) / Shuko Aoyama (Japonia) 7:5, 6:4