Wisła Płock domaga się wyjaśnień. Wytknęła sędziom 40 błędów w meczu o tytuł z Industrią Kielce

Po pięciu dniach od decydującego spotkania o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej władze Wisły Płock postanowiły powalczyć o sprawiedliwość. Opublikowały oświadczenie, w którym wytknęły aż 40 błędów sędziowskich, które popełniono podczas starcia z Barlinek Industrią Kielce.

Barlinek Industria Kielce mistrzem Polski

Rywalizacja o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej była niezwykle emocjonująca. Przed ostatnim meczem sezonu Wisła Płock wyprzedzała Barlinek Industrię Kielce o trzy punkty i wystarczyła jej nawet porażka jedną bramką, aby móc się cieszyć z długo wyczekiwanego tytułu.

Ubiegłotygodniowe starcie na hali w Kielcach stało na niezwykle wysokim poziomie – w końcu naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze polskie drużyny. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się kielczanie, którzy wygrali 27:24 i po raz 20. w swojej historii sięgnęli po mistrzowski tytuł.

Zawodnicy z Płocka nie mogli się pogodzić z porażką i po odebraniu srebrnych medali od razu zeszli do szatni. – Jestem tu od dziesięciu lat. Jesteśmy przyzwyczajeni, żeby wygrywać, ale kiedy w ubiegłym roku przegraliśmy Puchar Polski, do końca staliśmy i klaskaliśmy dla Płocka. Oni dziś po raz kolejny poszli – powiedział w rozmowie z TVP Sport trener Industrii Tałant Dujszebajew.

Wisła Płock domaga się wyjaśnień

Po kilku dniach od decydującego spotkania “Nafciarze” opublikowali w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wytknęli sędziom aż 40 błędów, z czego 34 na swoją niekorzyść. Poproszono o wyjaśnienie tej dysproporcji, a do tego zapowiedziano, że w zależności od uzyskanej odpowiedzi podejmą dalsze działania.

Trudno się spodziewać, że władze PGNiG Superligi zareagują na oświadczenie Wisły Płock i będą jakkolwiek ingerować w wynik meczu, który odbył się 21 maja. Nie da się jednak ukryć, że krok “Nafciarzy” podgrzeje i tak już mocno podgrzaną atmosferę.

Porażka polskich siatkarzy w pierwszym sparingu. Niemcy lepsi w Spodku

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA